Koolist

1.septembril 1956.aastal alustas tööd Tallinna 25. keskkool- esimene kool Lasnamäe rajoonis. 1998.a sai kool gümnaasiumi staatuse ja uueks nimeks Tallinna Pae Gümnaasium.
Oma mitmekümnneaastase tegevuse jooksul on kool tõestanud oma eluvõimelisust.
Koolis töötab kõrgelt kvalifitseeritud, oma elukutset tundev ja armastav pedagoogiline personal, kes on loonud vajalikud tingimused iga õpilase arenguks.

Innovaatilised teod kooli arengus:

1989-1993 avati vanemas kooliastmes süvaõppega reaal- ja humanitaarainete klassid.
1991.a töötavad alates 2.kl inglise keele süvaõppega klassid. Käesoleval ajal õpivad gümnaasiumi õpilased eesti, inglise, saksa ja prantsuse keeli.
1992.a tegutseb koolis õpilasomavalitsus.
1993.a pandi alus nn Rebaste peo traditsioonile.
1993.a toimuvad traditsioonilised esimese klassi õpilaste päevad, kuhu kutsutakse kasvatajad nendest lasteaedadest,kelle kasvandikud tulid õppima Tallinna Pae gümnaasiumi 1.kl.
1996-2002 -Tallinna Pae gümnaasium alustas esimesena Lasnamäe koolidest osalust eesti-ameerika ühisprojektis”Hea algus”.Eksperimendis saadud kogemused olid abiks paljudele vabariigi õpetajatele, kes liitusid programmiga hiljem.

Selle metoodika elemendid leiavad praktikas kasutamist tänase päevani.

1.septembrist 2003 toimib gümnaasiumis eelkutseõppe projekt”Õpin Tallinna Pae gümnaasiumi10., 11. ja 12.klassides ja omandan samaaegselt ka eriala”.
1.septembrist 2003 osaleb Tallinna Pae gümnaasium hilise keelekümbluse programmis.
2007. a on välja töötatud kooliprojekt osaluseks konkursil „Kõige tervem klass 1.-12.kl”.
Üle 20 aasta tegutseb koolis vene rahvapilliorkester Russki suvenir, mis on tuntud nii vabariigis kui ka väljaspool seda. Tänaseks on orkestril 2 koosseisu.
Edukalt viidi ellu kooli arengukava aastani 2008 ning kinnitatud on uus aastani 2011, mis on suunatud kogu sotsiaalharidusprotsessile, samuti ka vajaliku baaskultuuri loomiseks iga õpilase kui isiksuse vaimsete, füüsiliste ja intellektuaalsete võimete arenguks.

Tallinna Pae Gümnaasium on pidevalt edasiarenev multikultuurne kool, kus õpilastele on loodud igakülgseks ja harmooniliseks arenguks soodne keskkond, mis võimaldab kujundada oskusi elukestvaks õppeks ning lõimumiseks kaasaegsesse ühiskonda, säilitades õpilase rahvuslik identiteet ning olla konkurentsivõimeline tööturul ja hariduse vallas.
Kool soovib jätkata tööd ühtluskoolina (põhikool ja gümnaasium), võimaldades õpilastele ja lastevanematele põhikoolis valida varase/hilise keelekümbluse ja vene õppekeelega klassi vahel.

Kool elab järgmise moto järgi: “Õppida teadma, õppida tegema, õppida elama, õppida olema!”

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s